Magazyn
branży pogrzebowej

Pierwszy dzień NECROEXPO za nami!

Niezwykłe prezentacje, Zawody w Kopaniu Grobów Na Czas, pokaz mody dla pracowników sektora pogrzebowego i owocne rozmowy biznesowe! To pierwszy dzień jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO! Targi Kielce odwiedziły setki osób z branży funeralnej, a wydarzenia towarzyszące przyciągnęły uwagę milionów widzów telewizji i portali internetowych.

Targi Necroexpo zgromadziły całą branżę pogrzebową, tym samym stając się szeroką platformą do prezentacji najnowszych możliwości, technologii i trendów w zakresie usług pogrzebowych. Ponad 120 wystawców z Polski i z zagranicy przedstawiło swoje produkty, dzieląc się absolutnymi nowościami na skalę światową! Firma Silenta zaprezentowała urnomaty, czyli paczkomaty do odbioru urn. W halach wystawienniczych pojawiły się także m.in. biżuteria memorialna wykonywana z użyciem prochów, ubrania dla pracowników zakładów pogrzebowych, czy akcesoria do tanatokosmetyki.

Tegoroczna edycja targów Necroexpo jest rekordowa. Razem jesteśmy już od 20 lat. Doceniamy Państwa obecność tutaj oraz Waszą chęć pokazania się – mówił dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce.

Bardzo jestem wdzięczny w imieniu nas wszystkich, przedstawicieli branży pogrzebowej za to, że możemy współpracować przy okazji tej imprezy z menadżerem targów, Marcinem Musiałem i Prezesem Targów Kielce, dr Andrzejem Mochoniem. To ludzie nieocenieni – podkreślał podczas uroczystego otwarcia Łukasz Koperski – Prezes Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej.

Podczas targów miało miejsce także wiele prelekcji i pokazów. Aneta Dobroch zachwyciła widzów prezentacją pod tytułem „Piękny sposób na łączenie pogrzebów katolickich z elementem świeckości”. Agnieszka Nowak, Główny Specjalista, Salvum BHP poruszyła tematykę zmian z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na cmentarzach oraz w zakładach pogrzebowych. Podczas prelekcji specjalistka mówiła m.in. o dopuszczaniu urządzeń przez UDT oraz dyrektywie maszynowej, minimalne wymaganych wymaganiach dla pomieszczeń z zagrożeniami biologicznych w nawiązaniu do mobilnych instalacji.

W ramach wydarzenia odbyły się także Międzynarodowe Zawody Kopania Grobów Na Czas, w których zwycięstwo zdobyła drużyna z Węgier. Zadanie wykonali w najkrótszym czasie, pokonując Słowaków i Polaków. Emocjonujące zmagania z uwagą śledzili zarówno wystawcy, jak i zwiedzający. Wykopane groby oceniało międzynarodowe jury, które zwracało uwagę na: technikę kopania, dokładność, czas, estetykę i wypełnienie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkową statuetkę, ale zyskali również międzynarodowe uznanie!

NECROEXPO przyciągnęło uwagę nie tylko setek zwiedzających, ale i ogólnopolskich mediów, takich jak TVN24, TTV, Polsat, czy TVP. W Targach Kielce pojawiła się także nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych Vita Maria Drygas. To właśnie NECROEXPO zainspirowało ją do rozpoczęcia prac nad nowym projektem dotyczącym branży funeralnej.

X. Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej potrwają do 9 czerwca! Zapraszamy do odwiedzin.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl