Magazyn
branży pogrzebowej

NECROEXPO 2024: Nowości z Branży Pogrzebowej na Targach Kielce

Jubileuszowa edycja Necroexpo, kluczowe wydarzenie dla specjalistów z branży pogrzebowej w Polsce, odbędzie się w czerwcu w kieleckim centrum wystawienniczym. W dziesiątej odsłonie tego wydarzenia producenci, dostawcy i eksperci z różnych regionów kraju i świata zaprezentują innowacje oraz fascynujące rozwiązania dla branży pogrzebowej. Firmy zainteresowane udziałem w wystawie już teraz mogą rezerwować miejsce do prezentacji swoich produktów na Targach Kielce.

Targi NECROEXPO staną się miejscem prezentacji nowości z zakresu trumien, urn pogrzebowych, florystyki, transportu, a także nowoczesnych technologii, wprowadzając nową jakość do tradycyjnych praktyk w branży pogrzebowej. Marcin Musiał, manager targów Necroexpo, podkreśla oczekiwania związane z dużym wzrostem liczby wystawców oraz różnorodnością prezentowanych produktów i eksponatów.

„Od kilkunastu lat, a w niektórych przypadkach nawet od pierwszej edycji, gościmy w Kielcach stałe grono firm. W każdej edycji bierze udział ponad 100 wystawców, i takiej frekwencji spodziewamy się w tym roku. Biorąc pod uwagę zajętą powierzchnię, tegoroczna edycja może okazać się większą od poprzedniej z uwagi na to, iż firmy rezerwują większe stoiska. Spodziewamy się naprawdę dużej liczby produktów i eksponatów” – mówi Marcin Musiał.

Firmy z różnych branż już potwierdziły swój udział w wydarzeniu, prezentując kompleksowe oferty dla zakładów pogrzebowych podczas Necroexpo. Wśród uczestników znajdziemy producentów oprogramowania, takich jak Silenta, Brainbox, czy E.Klepsydra, firmy odszkodowawcze i świadczące usługi prawne, takie jak: Polska Kancelaria Pomocy Poszkodowanym, a także producentów pieców kremacyjnych, m.in. Kalfrisa, Ciroldi, GEM oraz MS Construction. Ponadto, będą obecne firmy dostarczające urządzenia do prosektoriów, takie jak Prosektor, Automat i Pathomed, producenci namiotów pogrzebowych, np. Mitko, dostawcy karawanów, w tym Pilato, Morpheus i Bojar Tuning, a także specjaliści od metaloplastyki, tak jak Top Metal.

Wśród wystawców znajdziemy również producentów akcesoriów funeralnych, jak Plastmet, Prima-Tech, Carmen, Memoria i Bimart, producentów trumien i urn, np. Calvarianum, Tesson, Crox, Trumny Maj, Bea Stone oraz R.Sadowski. Stolarnia Grodzka zaprezentuje swoje wyroby w dziedzinie obrzeży i nagrobków, a Hortens dostarczy kwiaty i wiązanki. E.Grami przedstawi obrazy i tabliczki pogrzebowe, natomiast firmy oferujące usługi międzynarodowego przewozu zmarłych, takie jak Bongo i Funeralia Milinski, również wezmą udział. Dodatkowo, na Necroexpo pojawią się mistrzowie ceremonii pogrzebowych, w tym Monika Sawicka Kacprzak, Maksymiliana Folta oraz Aneta Dobroch.

„A to nie wszystko! Codziennie dostajemy coraz więcej zgłoszeń od firm, które chciałyby dołączyć do grona liderów z branży. Wierzymy, że 10. edycja targów pobije wszelkie rekordy” – dodaje Marcin Musiał.

Tegoroczne Necroexpo odwiedzą m.in. przedstawiciele zakładów pogrzebowych z Polski i państw ościennych. W czerwcu kielecki ośrodek wystawienniczy będzie gościł także zarządców cmentarzy, pracowników prosektoriów oraz właścicieli kwiaciarni. Polska branża pogrzebowa to 2500 czynnych, aktywnych i nowoczesnych domów pogrzebowych. 80% przedstawicieli polskich firm funeralnych to klienci zakładów prezentujących swoje usługi na targach. Zaproszenia na targi skierowaliśmy również do

„Jestem bardzo zadowolona. Targi są bardzo licznie odwiedzane przez pracowników i właścicieli zakładów pogrzebowych. Jest to wyjątkowo udana impreza. Mam nadzieję na bardzo dobre kontakty” – o IX edycji Necroexpo mówi Aneta Zdyb, właściciel firmy CARMEN.

Bogaty program targów obejmuje także wsparcie merytoryczne w formie prezentacji i warsztatów dla kadry zarządzającej i pracowników zakładów pogrzebowych. Wśród nich znalazły się m.in. prezentacja odzieży dla pracowników zakładów pogrzebowych, a także szkolenia w zakresie prawnym, bezpieczeństwa i higieny pracy, obowiązków przedsiębiorcy i podejścia do klienta.

„Niewątpliwą atrakcją dla wystawców i branżowych zwiedzających będzie uroczysta gala wręczenia jubileuszowych statuetek, bankiet z muzyką na żywo, wieczorne grill party, a także wystawa fotograficzna. Każdy wystawca Necroexpo dostanie pamiątkowy album ze zdjęciami. Będzie on przedstawiał, jak zmieniały się stoiska, produkty, a także osoby od początku wspólnej prawie 20-letniej historii targów” – dodaje Marcin Musiał.

Targi Kielce są otwarte na współpracę ze wszystkimi chętnymi do współdziałania podmiotami i instytucjami funeralnymi. Zaszczytne grono partnerów Targów Necroexpo tworzą: Stowarzyszenie Polska Izba Pogrzebowa, Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe, Instytut Branży Pogrzebowej i Cmentarnej, Konsorcjum Wystawców Funeralnych. Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej są organizowane pod patronatem i rekomendowane przez Światową Organizację Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT- IFTA. Przedstawiciele tych środowisk odwiedzają Necroexpo od wielu lat.

Zapoznaj się ze szczegółami oferty Necroexpo: targikielce.pl/necroexpo.

Dołącz do grona wystawców: portalklienta.targikielce.pl/auth/login.

Jubileuszowe X Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO potrwają od 7 do 9 czerwca 2024 roku w Targach Kielce.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl